4 COMUNITY
Bun venit!!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer

In jos 
AutorMesaj
Pixel
Level 7
Level 7

MesajSubiect: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Sam Iun 19, 2010 9:39 pm

http://www.videotutorial.ro/?p=1001
Salut, in acest video tutorial va prezint un mod de a folosi telefonul pe post de telecomanda pentru a comanda de la distanta un player, acest lucru este valabil pentru telefoanele din gama symbian S60 v1 si v2 aceasta este singura posibilitate gratuita de a avea cel mai rapid acces la controlul unui calculator de la distanta.
In tutorial va prezint: modul in care se face conectarea, de ce avem nevoie pt a realiza acest lucru si cum functioneaza tot ansamblul.
Multi dintre noi au posibilitatea de a folosi un telefon pt a avea control asupra unui calculator,aceasta fiind una dintre metode . In cazul in care aveti un telefon compatibil cu aplicatia ControlFreak si un calculator ce poate realiza conexiuni bluetooth va puteti oricand folosi de acest mod de conectivitate pentru a va aduce confort in diverse situatii . Veti avea nevoie de playerul winamp pt a rula cu succes aplicatia ControlFreak din telefon si un sistem de operare windows 2000 sau windows XP . Modelele de telefon compatibile sunt : Nokia 3230, 3600, 3620, 3650, 3660, 6260, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610, 7650, N-Gage and N-Gage QD, N70, N90, Siemens SX-1, Sendo X si Panasonic X700 .
E posibil ca lista sa fie mai mare,insa aplicatia este destinata telefoanelor care au ca sistem de operare symbian S60 v1 si v2 , trebuie mentionat din start ca NU functioneaza pe versiunile mai noi de symbian S60 v3 ( v inseamna versiune )
Voi mai face un tutorial video identic dar va fi mai mult de atat, mai exact voi prezenta modul in care putem avea control complet la un calculator direct de pe telefon ( indiferent de distanta si induferent de marca sau modelul telefonului , cu conditia sa fie de generatie mai noua ) .
Uitativa la video:D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Dum Iul 04, 2010 8:32 pm

LOL chiar nu stiam asta lol! lol!
Sus In jos
robert0000
Nou venit
Nou venit

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Joi Iul 08, 2010 11:50 pm

Habar nu aveam lol!:lol!;Bv ca ai aflat Wink
Sus In jos
DaNNy[;x]
Membru de onoare
Membru de onoare

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Sam Iul 10, 2010 9:25 pm

ce tare :O:O am incercat si a mers Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.4-met.forumz.ro
CamaroSS
Super Moderator

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Joi Iul 15, 2010 2:24 pm

super tare frate;)
Sus In jos
ThearBoys
Administrator

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Vin Iul 16, 2010 11:57 pm

dute man nu cred :-j
Sus In jos
redburn
Level 1
Level 1

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   Mier Oct 03, 2012 4:52 pm

multumim pentru informatii.si eu mi-am luat un samsung hd si am inteles ca il pot folosi inclusiv la aplicatii gen facebook cu ajutorul netului si aveam aceeasi problema ca nu stiam cum sa folosesc telecomanda pe post de tastatura.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer   

Sus In jos

Cum folosesti telefonul pe post de telecomanda pentru computer
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4 COMUNITY :: Intretinerea Calculatorului :: Tutoriale PC-
Mergi direct la: